prostory

Menší text

Food

Dovětek podstránky

Vánoční cukroví

Stejně jako minulý rok, i letos se vydáme cestou tradičně netradičního cukroví. Jde nám o to, aby cukroví bylo nejen krásné na pohled, ale stejně tak i chutné a poctivé. Potěší navíc každého, kdo trpí alergií na lepek a všechny, kdo chtějí mlsat bez výčitek. Naše vánoční cukroví je totiž zcela bez bílé mouky a bílého cukru.
Číst více

Návod: Jak připravit TIBI limonádu

Kvašení je teď velmi populární, a jak už je známo, my v Helen ho prostě milujeme! A nekvasíme jen zeleninu v kuchyni, ale i nápoje za barem! Staráme se totiž o tibi, což nejsou žádní domácí mazlíčci, jak by si možná někteří mohli myslet, ale mikroorganismy, které osidlují drobné krystalky a živí se cukrem.
Číst více

Srpen - období sklizně, zavařování a uchovávání potravin na zimu 

Je tady srpen, období vrcholu sklizně toho, co jsme letos zasadili. Je to období, kdy máme možnost uchovat si, zavařit či usušit něco z těchto plodů na zimní část roku a proto pojďte této příležitosti využít.
Číst více

Sezónní zelenina a bylinky - červen

Užijte si společně s námi měsíc červen, který přímo vybízí k načerpání nové energie. Hutná jídla vyměňte za svěží a lehká, plná čerstvé sezónní zeleniny, například listového salátu, brokolice, chřestu nebo ředkviček.
Číst více