prostory

Workshopy, přednášky, kurzy,...

Soul

 

Je jaro, čas probouzení

Přichází jaro. Slunce probouzí přírodu po zimním spánku. Dny se začínají prodlužovat, prohřívat a probarvovat. Možná se i ve vás začíná probouzet chuť pro změny. Na jaře všechno polehounku procitá. Příroda se pomalu rozkoukává a nabírá sílu a energii do dalších ročních období. Den získává převahu nad nocí. Slunce nabírá na síle a možná nás i inspiruje a svými paprsky říká „Probouzej se a žij!"
Číst více

Žiju dobře: Vědomí a vědomý život

Pojem vědomí můžeme prozkoumávat z mnoha směrů. Jednoduše řečeno je to schopnost uvědomovat si sebe sama, svoje okolí i svoje vnitřní pohnutky a prožívání. Zároveň i uvědomování si svých reakcí na vnitřní a vnější podněty. Je to schopnost správně interpretovat vlastní prožitky, uvědomovat si vlastní emoce a motivy k našemu chování.
Číst více

Žiju dobře: Zdroje energie v našem životě

V dnešní době jsme vystaveni mnoha neustále měnícím se podnětům. V průběhu dne nás potkávají stále nové situace, které řešíme a které vyžadují naši pozornost a vynaložení energie, tzv. stresory. Naše tělo se umí dokonale adaptovat na tyto vzniklé situace, má to v popisu práce – přežít. Krátkodobý stres je pro tělo relativně v pořádku a umí s ním pracovat.
Číst více

Žiju dobře: Svoboda

Začal nám nový rok, rok plný dvojek, rok, který stojí na svém začátku a my zatím nevíme, co nám přinese, jaký bude. Nechme se překvapit a pojďme ho zkusit prožít, den za dnem a buďme odvážní dělat věci, tak jak cítíme. Pojďme vidět mosty, tam kde druzí vidí jen díry. Pojďme hledat to, co nás naplňuje, co nám dodává energii, co nám pomáhá být teď a tady. A to přesně budeme zkoumat i následující rok v rámci skupiny Žiju dobře, budeme objevovat nová témata, které s vámi budeme sdílet a rozvíjet.
Číst více

Beseda: Margit Slimáková

Interaktivní beseda s PharmDr. Margit Slimákovou, specialistkou na zdravotní prevenci a výživu v Bistro Helen. Hlavním tématem besedy bude hledání odpovědi na otázku, jak najít svobodu ve stravování. Jak se zorientovat v obrovském množství informací a doporučení ve výživě, kterých je plný internet.
Číst více

Žiju dobře: Vděčnost

Příroda nám letos ještě před první adventní nedělí nadělila krásný dárek. Ne pro všechny a ne za každé situace je první sníh příjemnou nadílkou, ale pro nás v Žiju dobře povětšinou byl. Až na „malé" komplikace, kdy jsme někteří zjistili, že pro návrat domů potřebujeme náhon na všechny čtyři nebo že otevřená kabelka bez zipu prostě není na zimu to nejlepší, to byl okamžik, který nás naplnil pestrými emocemi a vzpomínkami.
Číst více

Žiju dobře: Laskavosti není nikdy dosti

Každý náš den může být plný laskavostí. Těch drobných, zdánlivě obyčejných věcí, které většinou ty, kteří je věnují, nic moc nestojí. Obdarovaným ale mohou změnit (nejen) den. Je jen na nás, zda si jich budeme všímat nebo je přehlédneme.
Číst více

Workshop: Adventní věnce s Pavlínou Šiškovou

Advent klepe na dveře a adventní věnec nebo svícen je nezbytnou nutností. Na našem workshopu si vyrobíme LUXUSNÍ adventní věnec či svícen, který bude krásnou ozdobou celé 4 týdny až do Vánoc. O vedení workshopu se postará Pavlína Šišková z Šiška decor.
Číst více