clanky-ziju-dobre 

ŽIJU DOBŘE / ÚNOR 2022

Zdroje energie v našem životě

  

Příroda nám letos ještě před první adventní nedělí nadělila krásný dárek. Ne pro všechny a ne za každé situace je první sníh příjemnou nadílkou, ale pro nás v Žiju dobře povětšinou byl. Až na „malé" komplikace, kdy jsme někteří zjistili, že pro návrat domů potřebujeme náhon na všechny čtyři nebo že otevřená kabelka bez zipu prostě není na zimu to nejlepší, to byl okamžik, který nás naplnil pestrými emocemi a vzpomínkami. První úžasné dokonale vytvarované sněhové vločky většinu z nás rázem vrátily do dětství, odkryly hlubokou dětskou radost, spontaneitu a těšení se na Vánoce. Všechno se pro nás tak nějak rázem zpomalí, začne zklidňovat a my začínáme cítit lehké vzrušení z příchodu Vánoc. Příroda pod bílými peřinami nám také dává možnost se na chvilku zastavit, odpoutat se od dění kolem a víc se obrátit k sobě.

 

I díky těmto chvílím jsme naplněni vděčností. A rozhodli jsme se, že prosinec věnujeme tomuto tématu.
Doba není jednoduchá a není protkaná jen krásnými bezstarostnými dny a okamžiky. Právě naopak. A možná to je právě o to větší šance nechat vděčnost proklouznout do našich dní. Stejně tak jako ten první sníh, který naší kuchařce Magdičce nasněžil do kabelky a rozmočil co šlo. A nechat se s dětským úžasem očarovat výjevy, které si pro nás zima připravila.

vdecnost-1

Buďme vděční za to všechno, co můžeme a co nám je umožněno. I když máme někdy pocit, že je daleko víc toho, co nejde a je nám zakázáno, tak pojďme zkusit hledat, třebaže to budou úplné maličkosti, co MŮŽEME.
Vděčnost nám pomáhá zaměřit pozornost na to, čeho si v životě ceníme a co vnímáme často jako automatické. A na význam a důležitost toho přijdeme většinou až ve chvíli, kdy to ztratíme. Zaměřením pozornosti na to, co funguje, co máme rádi a čeho si považujeme, nám pomáhá se orientovat na ty důležité věci a mění nám to pohled na svět. To zamyšlení se nás také krásně zpomalí, dá prostor k vydechnutí, usebrání se do sebe a nabídne nám chvilku, kdy se můžeme na okolí podívat jinýma očima. Očima, které se rozhodly pohledat vděk, krásu, lásku a díky za to, co je potkává.

vdecnost-2

Čekání na příchod Ježíška si letos budeme krátit vydechnutím, rekapitulací končícího roku, podělíme se s Vámi o nevšední recepty, kterými si můžeme zpestřit předvánoční čas. A v rámci výzvy se s Vámi rádi podělíme o to, za co jsme vděčni my.
Dejme si prostor a nechme na sebe působit dobu adventu. Pro mnohé z nás to může být doba shonu, dokončování akcí a naopak začátek příprav na Vánoce. Ale pojďme zkusit (alespoň občas) vydechnout, zpomalit, vytvořit si prostor pro zpomalení, zhodnocení uplynulého roku a postupnou přípravu na rok nový.

Ke konci roku máme možnost poděkovat za to, co nás v uplynulém roce potkalo a zhodnotit, co z toho si chceme přenést do roku dalšího, co s díky a vděčností přijmeme a co naopak rádi necháme odplynout.

Na začátek příštího roku už máme naplánováno mnoho akcí, na kterých se s vámi více než rádi zase uvidíme! Čekají nás workshopy, přednášky a mnoho dalšího.
Těšit se můžete třeba na besedu s Margit Slimákovou nebo na opakování velmi úspěšného workshopu Kvašení! Na obě akce si můžete už dnes koupit poukázku na baru v bistru Helen. Ideální jako vánoční dárek! K tomu si dáte kafe, něco dobrého a můžete vydechovat a zamýšlet se nad vděčností (anebo psát Ježíškovi).

Děkujeme a přejeme Vám krásné dny protkané radostí, vděčností a zakončené pohodovými Vánocemi prožitými tak, jak si přejete.

vdecnost-3

 

Pokud vás článek zaujal, přidejte se do naší facebookové skupiny ŽIJU DOBŘEkde budeme podobné věci řešit a diskutovat o nich. Budeme se těšit na váš názor! :) 

Co nabízíme členům skupiny Žiju dobře?

  • Přátelskou komunitu v online prostoru
  • Články od odborníků z oblasti výživy, pohybu a psychologie
  • Recepty
  • Přednášky a workshopy za zvýhodněné ceny
  • Ukázky pohybových aktivit zdarma
  • Jedinečné besedy zdarma
  • Akční nabídky z bistra Helen

 

 

Zpět