clanky_uvodni

Vše, co by vás mohlo zajímat

Články

 

Bistro Helen: Ochutnejte naše chlebíčky

Vajíčkový, sýrový nebo řepný? Ochutnejte opravdové chlebíčky. V naší vitríně najdete ty nejlepší dobroty - od zákusků, pečiva, domácích zavařených produktů až po naše vymazlené netradiční chlebíčky. Sýrový, řepný, tvarůžkový nebo škvarkový. Pomazánky jsou z lokálních surovin, plné chutí a energie. To je práce cukrářky Karolíny a kuchařského dua Magdaléna a Dan.
Číst více

Žiju dobře: Zdroje energie v našem životě

V dnešní době jsme vystaveni mnoha neustále měnícím se podnětům. V průběhu dne nás potkávají stále nové situace, které řešíme a které vyžadují naši pozornost a vynaložení energie, tzv. stresory. Naše tělo se umí dokonale adaptovat na tyto vzniklé situace, má to v popisu práce – přežít. Krátkodobý stres je pro tělo relativně v pořádku a umí s ním pracovat.
Číst více

Akce: Valentýnské menu

doplnit
Číst více

Bistro Helen: Vyzkoušejte naše nové menu

S novým rokem jsme vám připravili i nový jídelní lístek. Nápaditá jídla s oblíbenými i nečekanými kombinacemi chutí vymyslel společně s naší kreativní kuchařkou Magdalénou Tomečkovou také Tomáš Juřík, který brzy posílí naše řady.
Číst více

Žiju dobře: Svoboda

Začal nám nový rok, rok plný dvojek, rok, který stojí na svém začátku a my zatím nevíme, co nám přinese, jaký bude. Nechme se překvapit a pojďme ho zkusit prožít, den za dnem a buďme odvážní dělat věci, tak jak cítíme. Pojďme vidět mosty, tam kde druzí vidí jen díry. Pojďme hledat to, co nás naplňuje, co nám dodává energii, co nám pomáhá být teď a tady. A to přesně budeme zkoumat i následující rok v rámci skupiny Žiju dobře, budeme objevovat nová témata, které s vámi budeme sdílet a rozvíjet.
Číst více

Beseda: Margit Slimáková

Interaktivní beseda s PharmDr. Margit Slimákovou, specialistkou na zdravotní prevenci a výživu v Bistro Helen. Hlavním tématem besedy bude hledání odpovědi na otázku, jak najít svobodu ve stravování. Jak se zorientovat v obrovském množství informací a doporučení ve výživě, kterých je plný internet.
Číst více

Žiju dobře: Vděčnost

Příroda nám letos ještě před první adventní nedělí nadělila krásný dárek. Ne pro všechny a ne za každé situace je první sníh příjemnou nadílkou, ale pro nás v Žiju dobře povětšinou byl. Až na „malé" komplikace, kdy jsme někteří zjistili, že pro návrat domů potřebujeme náhon na všechny čtyři nebo že otevřená kabelka bez zipu prostě není na zimu to nejlepší, to byl okamžik, který nás naplnil pestrými emocemi a vzpomínkami.
Číst více

Žiju dobře: Laskavosti není nikdy dosti

Každý náš den může být plný laskavostí. Těch drobných, zdánlivě obyčejných věcí, které většinou ty, kteří je věnují, nic moc nestojí. Obdarovaným ale mohou změnit (nejen) den. Je jen na nás, zda si jich budeme všímat nebo je přehlédneme.
Číst více