clanky_uvodni

Vše, co by vás mohlo zajímat

Články

 

Žiju dobře: Dovolená, jak často si ji dovolujeme?

Léto je tady, teplé sluneční paprsky nás každý den hladí po těle, bože jak já tohle miluji. :) Všude kolem je tolik vůní, barev, zpívajících ptáků. Příroda je ve své největší síle a já tuto energii cítím v každé buňce svého těla. Cítím, jak se vyčerpané zásobníky plní a plní. Máte to taky tak?
Číst více

Žiju dobře: Laskavost

“Můžeš si laskavě uklidit svůj pokoj?” Pamatujete si tuto větu? Myslím, že něco podobného jsme slyšeli v životě každý. Zkuste si na chvilku (ale opravdu jen na krátkou chvilku) zavzpomínat na to, jaký pocit to ve vás vyvolalo.
Číst více

Žiju dobře: Nechat to být a jednoduše žít

Po dlouhé době jsem vyrazila mimo Olomouc. Na chalupu k lesu. Po několika dnech opět vysvitlo slunce, a tak mi to nedalo, vstala jsem brzy, prošla se bosky ledovou mokrou trávou a našla si kus zeleně zalité sluncem, po které postupně posouvám židli tak, abych měla tu největší dávku tepla.
Číst více

Dobročinná online aukce SPOLU Olomouc

Sdílíme krásnou myšlenku organizace SPOLU Olomouc, která od roku 1995 pečuje o děti i dospělé s mentálním postižením. Proto jsme se rozhodli podpořit dobročinnou online aukci obrazů, jejíž výtěžek poputuje na aktivity organizace. Přijměte tedy tímto pozvání na první Dobročinnou online aukci, kterou pořádá SPOLU Olomouc.
Číst více

Žiju dobře: Klíčky - nejdostupnější nálož cenných látek

Když se tak zamyslím, první klíčení jsem si okusila už ve školce. Paní učitelky nám na jaře ukazovaly, jak dokáže z malé hrstky semínek řeřichy vyklíčit kouzelný “travnatý porost”. Ten jsme si pak nůžkami nastříhali na chléb s máslem, a to Vám byla lahoda! Od té doby jsme si párkrát tento "experiment” udělali i doma s mamkou, ale nikdy jsem tomu nevěnovala moc velkou pozornost. A až s postupem času mi dochází, jak levným zdrojem vitamínů té nejvyšší kvality klíčky vlastně jsou!
Číst více

Žiju dobře: Každodenní pohyb podpoří zdraví a pomůže redukci tuku

Pohyb je jedna ze základních fyziologických potřeb každého člověka, ať už dospělého nebo dítěte. Dostatek přiměřeného pohybu je nepostradatelný nejen pro správný vývoj, ale také pro správnou funkci orgánů lidského těla. Ale o jakém pohybu to mluvíme? Co je ten přirozený pohyb, který podporuje zdraví a pozitivně působí na náš organismus?
Číst více

Žiju dobře: Kompostování

Pojďme si společně představit současný trend kompostování! Kompostovat totiž může opravdu každý. Nemusíte smutnit, pokud nemáte zahradu, balkon nebo terasu - vysvětlíme vám proč.
Číst více

Žiju dobře: Hurá, JARO je tu! Je potřeba se zbavit toxinů?

Příroda se probouzí ze zimního spánku a všude kolem nás je vidět a cítit velký příval energie. Příroda si v zimě odpočinula, načerpala sílu a teď může plnou silou udeřit, znovu se narodit. A jak to máme my? Jak to máte vy? Nabrali jste přes zimu sílu? Načerpali jste energie do zásoby? A nebo ne?
Číst více