kuchyne

opravdové jídlo

Filosofie kuchyně

Budete si přát?

Připravovat opravdové jídlo pro nás znamená, že víme, z čeho vaříme. Plno surovin si proto sami vytváříme a chystáme. Od domácích dresinků, marinád, džemů nebo zavařeného ovoce přes fermentovanou zeleninu i nápoje, klíčky a microgreens až po domácí pečivo, dezerty a limonády.

#delamedobrotu

VAŘÍME PRO LIDI S CHUTÍ

V olomoucké restauraci Helen vaříme a pečeme s opravdovou vášní a láskou k jídlu, protože ta dala náš tým dohromady. Rádi jíme a rádi si vybíráme, co jíme. Proto každou vaši porci připravujeme tak, jako bychom ji dělali sami pro sebe. A pokud vám u nás chutná, můžete si naše dobroty koupit i s sebou domů.

Náš tým

 • Lukáš Vrba

  vedoucí bistra

   

  Do projektu Bistro Helen jsem se zapojil, protože miluji tvorbu. Tvorbu něčeho jedinečného a nového, čímž HELEN bezpochyby je. Líbí se mi filozofie našeho konceptu, který staví na čerstvosti, kvalitě a lokálnosti surovin, se kterými pracujeme. Vždy nejraději vyhledávám takové potraviny, které byly vyrobeny nebo vypěstovány v mém blízkém okolí a za nimiž vidím úsilí a píli místních farmářů. V kuchyni je naším cílem z těchto surovin vykouzlit jedinečné, do posledního kousku vyladěné a s úctou připravené pokrmy. Snažíme se co nejvíce upřednostňovat průmyslově nezpracované suroviny. Zkrátka, děláme jídlo tak, jak nám ho sama příroda nabízí. A o tom to je.

 • Magdaléna Tomečková

  hlavní kuchařka

  Musím ochutnat všechno, netradiční kombinace mi nejsou cizí.

   

  Motivací je mi můj nový přístup k životu a nalezení rovnováhy. Dřívější problémy s jídlem a postavou i posměšky ze strany okolí mě přiměly k pohybu a k tomu, abych přemýšlela nad tím, co jím. Začala jsem aktivně sportovat a výčitky ze stravy se obrátily ve vášeň k jídlu. S radostí za jídlem cestuji a navštěvuji nové podniky, kde čerpám inspiraci a přetvářím si ji do vlastních nápadů. Ráda se vzdělávám a mou láskou je gastronomie, sport, příroda a cestování.

 • Ludmila Babishova

  cukrářka

   

 • Iveta Vojtíšková

  kuchařka

   

příběh

Možná?

Možná hledáme právě tebe

Sdílíš naši myšlenku a rád by ses přidal do našeho týmu? Možná hledáme právě tebe.